Bezpečnostní odstávka služeb

Važení zákazníci, v minulých dnech byla zjištěna závažná chyba v architektuře procesorů hned několika výrobců na hardwarové úrovni, která vyžaduje rychlou bezpečnostní opravu spočívající v aktualizaci operačního systému všech našich serverů. Více informací o tomto globálním problému je k dispozici například na portálu root.cz.

Z tohoto důvodu dojde v noci ze 4. na 5. 1. 2018 mezi 22 a 2 hodinou k postupnému restartu všech fyzických serverů. Tento servisní úkon může ovlivnit dostupnost všech poskytovaných služeb.

Poté, co proběhne servisní zásah na našich fyzických serverech, doporučujeme našim zákazníkům využívajících služeb VPS, aktualizaci operačního systému všech virtuálních serverů.

Díky tomu, že stále ještě neexistuje řešení úplně odstraňující tuto chybu, je možné očekávat další updaty i v budoucnu.

Děkujeme za pochopení a připomínáme, že chyba se týká nejspíše i Vašich domácích a podnikových zařízení a je tedy nutné buď aktualizovat (zatím za cenu ztráty výkonu), nebo podstatně zpřísnit bezpečnostní politiku do doby, než bude nalezeno optimální řešení. V podnikové sféře doporučujeme aktualizace podle návodů výrobců hardware i software a v případě chyb či poškození, řešit vše právní cestou.

it
Vytvořeno
St, 03.01.2018 - 14:26
Štítky